Atranka360 Blogas

Atranka360 BlogasIeškantiems darboDarbdaviamsSkaitomiausi
Atranka360 blogas

Darbą ir mokslą įmanoma derinti

Gintė ŽilinskienėParengė Gintė Žilinskienė19.01.2017
Darbą ir mokslą įmanoma derinti

Vakaruose studentai yra priversti ir dirbti, ir mokytis. Prie šios neišvengiamybės palaipsniui pripranta ir Lietuvos akademinis jaunimas. Personalo atrankų kompanijos „Atranka360“ vadovė Gintė Žilinskienė, patarė neskirti mokslo ir darbo į du atskirus pasaulius ir stengtis teorines žinias pritaikyti realiose darbinėse situacijose.

„Susiekite darbą ir mokslą, nes jie vienas kitą papildo. Neplaukite pasroviui ir atsikratykite nuostatos, kad mokotės vien dėl diplomo“, - ragino G.Žilinskienė. 

Ji sakė, kad dėstytojai gali tapti besidarbuojančio jaunimo konsultantais – atsiradus kebliai situacijai darbe, patarimo galima kreiptis į juos. „Sakote, jie nesišnekės? Patikėkite, kaip šauksi, taip ir atsilieps. Nuoširdus klausimas greičiausiai sulauks tokio pat atsakymo“, - tikino personalo atrankų specialistė.

Anot G.Žilinskienės, būtina stebėti, kaip teorinės tiesos įsipina į darbo patirtį: „Analizuokite, lyginkite tai, ką išmokstate per paskaitas, su tuo, ką dirbate. Taip lavinsite kritišką mąstymą, o teorinės žinios įgaus prasmę“, - sakė konsultantė, pripažinusi, kad pagrindinis dirbančio studento tikslas – kruopščiai planuoti savo laiką.

Ji priminė, kad laikas yra pinigai, todėl reikia kuo racionaliau jį išnaudoti. „Žinoma, į visas paskaitas nespėsite nueiti, tačiau galite numatyti, į kokias reikėtų nueiti. Grafiką būtina suderinti su dėstytojais. Pasiūlykite padirbėti papildomai. Taip gausite kelias laisvas paskaitas, o dėstytojas – papildomai atliktų darbų“, - būtinas derybas komentavo G.Žilinskienė. Pasak jos, į susiklosčiusią situaciją derėtų pažiūrėti plačiau. Rašant darbus universitete, ji patarė įterpti pavyzdžių iš savo darbo – tai dėstytojams pademonstruos, kad teorija „sukramtyta“ sėkmingai.

Personalo atrankų kompanijos direktorė ragino ieškoti tik tokio darbo, kurio metu galima išeiti į paskaitas. „Būtinai informuokite ne tik dėstytojus, bet ir darbdavius, kad reikės išeiti. Pasakykite tiesą, kiek kartų jums reikės tai padaryti. Jei manote, kad darbdaviui nepriimtina mintis apie studijas, galbūt vertėtų nepriimti darbo pasiūlymo, juk jausite nuolatinį diskomfortą?“ – retoriškai klausė G. Žilinskienė.

„Keliaukite. Kelią geriau pažinsite keliaudami, o ne tyrinėdami kad ir visus pasaulio žemėlapius. Šiuo atveju darbas ir yra jūsų kelias. Jis – tiesioginė patirtis, kurią pajusite savo kailiu. Jūsų tikslas, kad teorinės žinios virstų įgūdžiais“, - sakė G.Žilinskienė. 

Darbuotojų atrankų projektų vadovė tikino, kad, išmintingai planuojant, darbas ir mokslas vienas kitam netrukdys. „Tik mažiau laiko liks pramogoms su draugais, bet juk jo ir nedirbant nepakanka“, - teigė ji.

 

Patiko ką užrašėme? Pasidalink!

LinkedInGintė ŽilinskienėĮžvalgomis dalinasi Gintė Žilinskienė

Atranka360 padeda išgryninti karjeros kryptį bei suteikia nuoseklias įžvalgas, kurios unikalios tik Jums

Sekite Atranka360 socialinėje erdvėje!