Praėjusią savaitę dalyvavome konferencijoje “Business Tools 2018”, kurioje pranešėjai siūlė praktinius būdus, kaip iš esmės palengvinti gyvenimą tiek versle, tiek darbe. Apie tai, kaip svarbu būti produktyviam ir užtikrinti efektyvumą įvairiuose procesuose, išgirstame vis dažniau. Produktyvumas ir efektyvumas – du skirtingi dalykai. Produktyvumas tai yra tuomet, kai tiesiog dirbame daugiau, o efektyvumas – kai darydami tiek pat (arba net mažiau) gauname geresnį rezultatą. Charizmatiškasis pranešėjas Mindaugas Grajauskas pristatė 2 įrankius, kurių pagalba galime efektyviau valdyti savo laiką ir darbus.
Įrankis Nr. 1 – Atidėliojimo sprendimo technika “Tik 5 min.”
Šis įrankis skirtas amžiniems atidėliotojams . Jeigu vėl kilo mintis nukelti darbą kitam kartui (o Jūs žinote, ką tai reiškia…), tereikia nusiteikti, kad prie jo praleisime “vos 5 min.”. Tokiu būdu didelė, gąsdinanti užduotis jau nebeatrodys kaip toks didelis iššūkis, nes per tas 5 min. juk nebūtina nuveikti kažką labai didelio ir reikšmingo. Tačiau visa paslaptis slypi tame, kad vien pradėjus daryti dažnai atsiranda įkvėpimas ir noras užbaigti iki galo, nes taip veikia mūsų smegenys. O staiga pamačius, kad užduotį jau įpusėjote, suprantate, kad iš tiesų užduotis nebuvo jau tokia sudėtinga ar nemaloni. Nemalonios buvo tik mintys apie šią užduotį .
Dar vienas patarimas – nekelti didžiulio galutinio tikslo (nors ir galime jį turėti kaip kelrodę žvaigždę), bet išsikelti NUOSEKLUMO tikslą, kad kas dieną skirsime nors truputį laiko konkrečiai užduočiai. Tam reikia nusimatyti mažiausius galimus žingsnelius ir... juos daryti. Kasdien.
Įrankis Nr. 2 – Dienos Esmėžiūros modelis.
Ši technika primena mums, kad svarbiausia yra daryti darbus, kurie kuria daugiausiai vertės, ir atsisakyti tų, kurie jos nekuria. Žingsniai:
1. Sudarykite Jums didžiausią vertę nešančių darbų/ veiklų sąrašą.
2. Išrinkite iš šio sąrašo 3 svarbiausius darbus/ veiklas.
3. Dieną pradėkite TIK nuo šių 3 darbų užduočių!
4. Darydami tuos darbus “išimkite save iš kitų darbotvarkės“, kitaip tariant, tuo metu kiek įmanoma atsiribokite nuo tokių trukdžių kaip laiškų skaitymas, telefono tikrinimas, žinučių rašymas ir pan.
Jeigu kažkam sakome „Taip“, tai reiškia, kad kitiems dalykams sakome „Ne“. Visų darbų vis tiek nepadarysime, todėl atsirinkime daryti tai, kas yra svarbiausia ir kuria daugiausiai vertės.