Atranka360 Blogas

Atranka360 BlogasIeškantiems darboDarbdaviamsSkaitomiausi
Atranka360 blogas

Kaip darbdaviams motyvuoti tūkstantmečio kartą?

09.05.2018
Kaip darbdaviams motyvuoti tūkstantmečio kartą?

Informacijos šaltinis 15min.lt: https://bit.ly/33CzDVX​

Gero atlyginimo neužtenka – darbas turi būti įdomus, tikslingas, taip pat turi būti sudarytos sąlygos tobulėti ir dirbti iš namų. Šių darbo kriterijų nereikėtų suprasti kaip drąsių reikalavimų, o veikiau traktuoti kaip tipinio tūkstantmečio kartos darbuotojo poreikį.

Y, arba tūkstantmečio kartą, sudaro žmonės, gimę nuo 1981 iki 1997 metų. Šios kartos paradoksas – kad ir kaip gerai tūkstantmečio kartos atstovai jaučiasi darbovietėje, darbą jie keičia greičiau nei sugeba priprasti prie darbo aplinkos. Dėl to specialistai vadovams pataria pirmiausiai sudominti jaunąjį darbuotoją – papasakoti apie atliekamų darbų tikslą, leisti prisidėti prie kūrybinės projektų dalies. Šie žingsniai užtikrins Y kartos specialisto norą tobulėti, stabilų ir kokybišką darbą.

Spontaniški darbuotojai

Anot Julijos Stankevičūtės, „Atranka 360“ karjeros projektų ir personalo atrankų vadovės, ši karta nepasižymi lojalumu darbdaviui bei gali spontaniškai priimti sprendimą palikti darbą. „Pavyzdžiui, jei Y kartos darbuotojas pajus sunkumus, nepastebės grįžtamojo ryšio iš darbdavio arba tiesiog vasarai sugalvos išvykti į užsienį, jis be jokios sąžinės graužaties gali parašyti prašymą išeiti iš darbo.“

Nors kai kurie darbuotojų skirstymą į kartas vertina skeptiškai, psichologė-psichoterapeutė Raminta Aleliūnaitė – Kliokmanė teigia pastebinti, kad tai, kas natūralu vienos kartos žmonėms, nebūtinai yra savaime suprantama kitos kartos atstovams. „Jaunoji karta nuo vyresniųjų skiriasi laisvesniu bendravimu, atvirumu. Vadovas jiems nėra autoritetas savaime, jis turi nusipelnyti tokį jų požiūrį į save.“

Psichologė aiškina, kad Y kartai svarbu matyti prasmę savo veikloje, būti aktyviais dalyviais ir bendrakūrėjais. Jei jie iškart nesuvoks bendro siektino tikslo, išlaikyti motyvaciją darbui taps ypač sudėtinga. „Visgi į kiekvieną darbuotoją, jo ypatumus ir poreikius reikia žiūrėti individualiai, nes jis nebūtinai bus tipiškas, aprašytasis savo kartos atstovas“, – papildo pašnekovė.

Renkasi tikslingus mokymus

Vienas iš kelionių mieste planavimo platformos „Trafi“ įkūrėjų Jurgis Pašukonis pasakoja, kad įmonės turėtų pasekti startuolių praktika ir jaunajai kartai suteikti laisvės tobulėjimui.

„Jaunesnės ir vyresnės kartos atstovų požiūris į mokymus ir darbo užduotį skiriasi tuo, kad jaunesni darbuotojai pasižymi noru tobulėti asmeniškai, o ne kaip įmonės darbuotojai. Tuo tarpu vyresnės kartos specialistai pasižymi lojalumu darbdaviui – stengiasi atsižvelgti į jo poreikius, ieško būdų tapti geresniais darbuotojais ir pretenduoti į atlyginimo kėlimą“.

Startuolio kolektyve beveik nėra vyresnių kaip 30 metų darbuotojų – J. Pašukonis tokioje aplinkoje įžvelgia tik privalumus. Anot „Trafi“ atstovo, startuolyje dirba jauni specialistai – vieni grįžę iš studijų užsienyje, kiti – ką tik iš mokyklos suolo. Šie darbuotojai dega noru tobulėti ir mokytis, tad darbovietėje tai stengiamasi išnaudoti maksimaliai.

„Startuolis nuo tradicinės įmonės skiriasi savo dinamika, atvirumu ir dydžiu – tokioje aplinkoje atsiveria galimybė koncentruotis į individualų tobulėjimą. Neturime nusistatę griežtos mokymų strategijos, stengiamės dirbti su kiekvienu darbuotoju individualiai. Čia žmonės labai greitai keičiasi ir tobulėja, svarbiausia – kiekvienas jų yra labai skirtingas ir dega noru mokytis. Tokioje aplinkoje organizuoti bendrus mokymus yra gana sudėtinga, todėl kaupiame mokymams ir konferencijoms skirtą biudžetą ir leidžiame darbuotojui pačiam pasirinkti, kokių mokymų jis nori“, – apie būtinybę suteikti laisvės darbuotojams pasakoja J. Pašukonis.

Europos Sąjungos investicijos darbuotojų mokymą

Ūkio ministerijos administruojama ES investicijų priemonė „Kompetencijų vaučeris“ suteikia įmonėms galimybę gauti finansavimą darbuotojų mokymams tuo metu, kai jų reikia ir ta apimtimi, kurios reikia. Priemone gali pasinaudoti privatūs juridiniai asmenys ir valstybės arba savivaldybės įmonės. Vienai įmonei galima skirti finansavimo suma darbuotojų mokymams yra 4 500 Eur 12 mėnesių laikotarpiui. Įmonėms finansuojama iki 80 procentų mokymų išlaidų.

Įmonės jau dabar gali kreiptis dėl darbuotojų mokymo išlaidų kompensavimo į UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (Invega). Mokymų paslaugas darbuotojams teikia profesionalūs mokymų tiekėjai pagal patvirtintas mokymų programas, įtrauktas į Mokymo teikėjų ir mokymo programų sąrašą. Programų sąrašą rasite VšĮ „Versli Lietuva“ interneto svetainėje. Neradus reikiamos mokymų programos, galima kreiptis dėl jos įtraukimo į sąrašą.

Patiko ką užrašėme? Pasidalink!

Turite klausimų susijusių su darbuotojų pritraukimu ir atranka? Planuojate naujo kolegos paiešką? Esate tinkamoje vietoje!

Sekite Atranka360 socialinėje erdvėje!