Atranka360 Blogas

Atranka360 BlogasIeškantiems darboDarbdaviamsSkaitomiausi
Atranka360 blogas

Dvi žinios apie nuobodulį: viena - gera, kita - bloga.

13.09.2021
Dvi žinios apie nuobodulį: viena - gera, kita - bloga.

Ar žinojote, jog kai Jums nuobodu, turite dvi išeitis. Viena - naudinga, o kita žalinga, arba nieko gero Jums neduodanti. 

Gera žinia ! 

Kai tampa nuobodu, smegenys turi galimybę veikti itin aktyviai, kūrybiškumas gali lietis per kraštus, mes galime tapti geresniais problemų sprendėjais bei užsiimti „autobiografiniu planavimu“. Tai momentas, kai retrospektyviai peržvelgiame savo gyvenimus ir būtent tada nusprendžiame, kokių tikslų norime siekti bei nukreipiame save link jų. Kai svajojame, leidžiame mintims nuklysti, tokiu būdu  pasineriame į pasąmonę ir aktyvuojame naujų jungčių susikūrimą smegenyse. Tuomet realybėje mums tampa daug lengviau įgyvendinti svajones.  

Bloga žinia ! 

Tačiau - o - bet - dažnas iš mūsų nuobodulį malšina skrollin‘damas ar tikrindamas el. paštą. Tokiu būdu sutrukdome šį natūralų minčių nuklydimo procesą, kuomet gimsta įdomūs sprendimai ir svajonės.  

Argumentai, kodėl tai blogai! 

Kiekvieną kartą, kai nukreipiame savo dėmesį nuo vieno dalyko prie kito, mūsų smegenys sunaudoja milžiniškus neuro išteklius, reikalingus dėmesio perkėlimui. Keli įrodantys faktai:  

  • Kai atliekame 4-5 darbus vienu metu, iš tiesų, mes neatliekame 4 ar 5 darbų vienu metu, o tiesiog greitai perkeliame savo dėmesį nuo vieno iki kito darbo - taip išsękindami neuro išteklius. 
  • Prieš dešimt metų dėmesį nuo vienos užduoties prie kitos nukreipdavom kas tris minutes, dabar – kas 45 sekundes ir tai tęsiasi visą dieną.  
  •  Vidutiniškai tikriname savo elektroninį paštą 74 kartus per dieną ir nukreipinėjame savo dėmesį tarp skirtingų užduočių kompiuteryje vidutiniškai apie 566 kartus per dieną. 

Moralas !  

Kai užklups instinktyvus noras atitraukti savo dėmesį nuo darbo ir perkelti jį į socialinius tinklus ar el. paštų tikrinimą – padarykite pertrauką, pažvelkite pro langą ir prisiminkite, kad tą momentą, kai neveikiate nieko, esate labiausiai produktyvūs ir kūrybingi. Iš pat pradžių, tai gali pasirodyti keista ir nepatogu, tačiau ši nuobodulio akimirka gali nuvesti Jus prie nuostabių idėjų ir atradimų. 

Kaip tai gali būti susiję su naujo darbo paieška?  

Atsiradus nerimui, jog kažkas vyksta darbe ne taip, ar suvokus, jog norisi kažko, tik dar neaišku ko, bėgame atsakymų ieškoti socialiniuose tinkluose. Tačiau didžiausi mūsų atsakymų klodai yra mūsų viduje, deja, per didelis socialinis triukšmas nebeleidžia išgirsti patiems savęs, sunkiau sekasi reflektuoti ir iš tiesų eiti tuo savo autentišku keliu.  

Kaip susiję visi šie dalykai tarpusavyje kviečiame žiūrėti video: 

https://www.linkedin.com/posts/ted-conferences_how-boredom-helps-you-do-your-best-thinking-ugcPost-6815285460714315776-_WZn  

Patiko ką užrašėme? Pasidalink!

Atranka360 padeda išgryninti karjeros kryptį bei suteikia nuoseklias įžvalgas, kurios unikalios tik Jums

Sekite Atranka360 socialinėje erdvėje!