Atranka360 Blogas

Atranka360 BlogasIeškantiems darboDarbdaviamsSkaitomiausi
Atranka360 blogas

Atviras pokalbis su Atranka360: kokie buvo 2022 m. ir ko laukiame 2023 m.?

Viktorija GvozdaitėParengė Viktorija Gvozdaitė27.12.2022
Atviras pokalbis su Atranka360: kokie buvo 2022 m. ir ko laukiame 2023 m.?

Besibaigiant turbulencijos pilniems 2022 metams, buvo labai įdomu pasikalbėti su kiekviena savo kolege. Kviečiu būti mūsų atviro pokalbio svečiais. :)

Svarbiausia žinutė, kurią išsineši iš 2022 metų?

Nors visų Atranka360 kolegių patirtys ir žinutės iš praeinančių metų labai skirtingos, tačiau bendrumo jose tikrai galima rasti.

Dovilė 2022 metus galėtų pavadinti naujų patirčių metais. Su jomis dar kartą pasitvirtino, jog „visad reikia būti nuoširdžia ir atvira kandidatui, besidomint jo asmenybe, atliepiant ir atreaguojant į tai, ką jis kalba. Žmonėms yra svarbu kalbėtis. ATVIRAI. Būtent tai žmonės, kurie ieško darbo labai vertina“. Jai antrina ir Tatjana: „Kad ir kokie iššūkiai bebūtų, svarbiausia – žmogiškumas ir bendravimas.“

Ernesta, atradusi užduodamo klausimo, laiku ir vietoje, galią, teigia, jog „atsirado daug didesnis sąmoningumas kalbant su žmonėmis ir jų klausant. Neįtikėtina kiek daug gali išgirsti, kai tiksliai žinai kaip ir ko paklausti. Tai tikrai labai svarbi patirtinė pamoka.“

Gyvenimo - darbo balanso ambasadorė Domantė sako, jog „svarbu nepaskęsti vien tik rutinoje, neužsikasti bukame checklisto varnelių pildyme ir kaip svarbu yra išbūti, išjausti, patirti, pasimėgauti.“

Julija tobulai išlaiko savo manierą ir tik dar kartą patvirtina bene kas dieną naudojamą „yra kaip yra“ sakydama, jog „kai kas vyksta labai gerai – nesureikšmink, kai kas vyksta labai blogai – nenusimink“.

„Kantrybė, tolerancija, užsispyrimas. Kad ir kokia sunki bebūtų atranka, viskas pasidaro DARYMO BŪDU :)“,-  papildo Jurgita.

Didžiausią įspūdį palikęs kandidatas?

Šie metai Atranka360 koleges apdovanojo išskirtiniais kandidatais, kurie, pavyzdžiui nepaisant savo fizinės negalios, semia gyvenimą saujomis ir yra išskirtinės vidinės galios. Kitos - darbo pokalbiuose sutiko šmaikščių, bet įsimintinų kandidatų:  „Man patiko kandidatas, kuriam atlygis nesvarbus. Svarbu kompiuterio techniniai parametrai, t.y. kiek ramų turės darbinis kompiuteris – jei pakankamai, tuomet darbo vieta tinkama“, - juokiasi Jurgita.

„Puikiai atsimenu vieną kandidatą – genijų, kuris būdamas 11-tokas jau turėjo pasiūlymą nebaigęs mokyklos laikyti stojamuosius egzaminus ir stoti į universitetą užsienyje. Kiekvienos jo minties klausiausi išsižiojusi, jis - ne tik 100 % profesionalas savo srityje, bet plačiai apsiskaitęs, neeilinio proto, genialaus mąstymo. O kai paklausiau kokie jo lūkesčiai, jis pasakė du dalykus: visiškai rinką atitinkantį atlyginimą ir, kad jo darbo stalas būtų reguliuojamo aukščio, nes jis aukštas ir standartas jam per žemai, kompiuterį, sakė, savo asmeninį gali naudoti”, - susižavėjusi, patirtimi dalinasi Domantė.

Įdomiausia atranka, vykdyta 2022 metais?

„Produkto vadovo atrankoje, kalbantis su kandidatais į save gerti kandidatų patirtį ir istorijas apie įgyvendintus jų projektus  - įdomiausia atranka“,- sako Ernesta. Atranka buvo tokia įdomi, kad net jai pasibaigus Ernestai „nesinorėjo paleisti nei vieno neišklausyto kandidato, nes kiekviena istorija įdėjo kažką naujo į mano žinių krepšelį. Iki šiol atsimenu absoliučiai visų kalbintų žmonių veidus, o jų buvo tikrai nemažai”.

Nors iš Tatjanos tikrai tikėjausi išgirsti, jog mieliausia atranka buvo inžinerinės srities, tačiau ji netikėtai nustebino sakydama, kad „teko ieškoti specialisto į įmonę bei pareigas, kuriose, prieš 6 metus dirbau pati. Labai smagu pasakoti kandidatams apie tai, ko jie gali tikėtis, iš savo asmeninės patirties, galima sakyti, kad iš pirmų lūpų. Geras jausmas vykdyti tokią atranką, nes tiki ir žinai, kad prisijungusiam į komandą bus gera patirtis, laikas, augimas.“

Užmeskime akį į 2023m. ir HR bei atrankų pasaulį: ko galime tikėtis ir kam reikėtų būti pasiruošus?

„Rinka šiek tiek nurims, tačiau darbdavių konkurencija išliks didelė. Tikiu, kad atsiras daugiau galimybių pasirinkti tas kompetencijas, kurių reikia šiai dienai, o ne potencialą, kurį gali užsiauginti“,- sako Domantė.

Dovilės nuomone, kandidatų rinka bus šiek tiek svyruojanti. „Kadangi nebebus tokio spartaus įmonių augimo, tad natūraliai mažės ir poreikis naujiems darbuotojams“.

Jurgitos požiūriu, kintant ekonominei ir socialinei situacijai, svarbu bus greitai reaguoti ir būti lanksčiu. „Ne tik 2023, bet visuomet ir visur reikia būti pasiruošus GYVENIMUI, neužmigti, ten kur esi ir nuolat stebėti rinką“,- Jurgitai antrina Ernesta. „Tam, kad įveiktum įvairiausius gyvenimo pokštus ir netikėtumus – visad išsaugok smalsumą ir alkį nuolatiniam tobulėjimui“.

Julijos nuomone, atrankų specialisto pozicija jau kuris laikas kitame lygyje – parduoti turi: save klientui ir kandidatui, kandidatą klientui, o klientą kandidatui. „Oficialiai Recruitmentas = SALES“, - sako Julija. O Jurgita priduria: „Galime ramiai bei tikslingai darbuotis, Dirbtinis intelektas 2023 metais mūsų dar tikrai nepakeis.“

Linkėjimai ar svarbi žinutė kolegoms, dirbantiems toje pačioje srityje:

„Nesilaikyti standartų darbo pokalbiuose ir būti organiškiems, reaguoti į kandidato unikalią asmenybę bei patirtį. Daugiau klausytis, mažiau daryti išankstinių nuostatų, o susidariusią nuomonę kelis kartus pasitikrinti“,- linki Dovilė.

Daugiau empatijos kandidatams, nepamirškim, kad darbo pokalbis mums – tai tik vienas iš keleto tos dienos susitikimų, o kandidatui tas pusvalandis gali būti daugiausiai, kiek jis yra nuėjęs savo didžiausio pokyčio gyvenime link“,- dar papildo Domantė.

Mažiau darbo pagal skriptus, daugiau širdies ir viskas bus fantastiškai gerai”,- pakiliu tonu paantrina Ernesta.

Visiems HR kolegoms Gintė linki: „Išlaikyti balansą tarp žinojimo ir netikrumo, tarp gyvenimo pokyčiuose ir rutinoje, tarp žmogiško santykio ir užduoties įgyvendinimo.“

Atranka360 esami ir būsimi Draugai, lai 2023 metai Jums būna netikėtai malonūs!

 

 

Patiko ką užrašėme? Pasidalink!

Viktorija GvozdaitėĮžvalgomis dalinasi Viktorija Gvozdaitė

Turite klausimų susijusių su darbuotojų pritraukimu ir atranka? Planuojate naujo kolegos paiešką? Esate tinkamoje vietoje!

Sekite Atranka360 socialinėje erdvėje!