Į naują darbą einame visa širdimi tikėdamiesi, kad stengsimės, nuoširdžiai dirbsime, rodysime rezultatą, o tada jau būsime pastebėti ir įvertinti. Iš darbdavių taip pat dauguma tikimės teisingo elgesio mūsų atžvilgiu. Darbiniuose santykiuose, kaip ir asmeniniuose, jei abiejų pusių lūkesčiai sutampa ir yra įdedama daug pastangų juos puoselėjant, gaunasi sėkmingi ir ilgalaikiai santykiai.
Savo darbe, susijusiame su personalo atrankomis ir konsultavimu, susiduriu ir su kitokiais atvejais, kuomet darbdaviams ir darbuotojams nepasisekė jų darbiniai santykiai, todėl jie ieško išeities iš sudėtingų situacijų. Nemažai naujo darbo ieškančiųjų yra iš sudėtingų, psichologinių situacijų bėgantys žmonės. Darbdaviai, kurie netikėtai buvo palikti savo darbuotojų. Ir vieni ir kiti nesusitarė tarpusavyje, nes per mažai laiko skyrė bendravimui. Nebendravo, nes dirbo arba nemokėjo, kaip tinkamai tai daryti dėl bendravimo įgūdžių trūkumo.
Šį kartą norėčiau pakalbėti apie dažniausiai pasikartojančius atvejus, kai darbiniai santykiai būna apsunkinti, o dažnai ir pasmerkti žlugti.
Kodėl taip vyksta? Vadovai yra užimti savo nesibaigiančių problemų sprendimu, mažai arba išvis neskiria laiko nuolatiniam darbui su pavaldiniais. Personalo vadybininkai dažniausiai tik administruoja personalo dokumentus, bet nesprendžia su darbuotojų nuotaika, susijusių klausimų.
Ką daryti? Pagal verslo konsultantų rekomendacijas vadovai turėtų skirstyti savo darbo laiką taip:
10% laiko skirti asmeniniam tobulėjimui
30% laiko skirti darbuotojų komandos formavimui ir išlaikymui
30% laiko skirti darbuotojų ugdymui
30% laiko skirti užduočių vykdymui
Taip paskirstydami savo darbo laiką, jie atrastų daugiau laiko bendravimui su savo darbuotojais ir tokiu būdu išvengtų daugelio nesusipratimų. Jei vadovams, visgi, dėl intensyvaus darbo tempo bei didelio užimtumo nepavyksta rasti laiko savo darbuotojams, jiems turėtų talkinti profesionalūs personalo specialistai ar personalo konsultavimo įmonės, kurios sprendžia su darbuotojų išlaikymu, motyvavimu susijusius klausimus bei padeda kurti darbuotojų ugdymo ir kompetencijų kėlimo programas, atsižvelgiant tiek į darbuotojų, tiek į įmonės turimus lūkesčius bei tikslus.
Karjeros projektų ir personalo atrankų vadovė
Giedrė Viršilienė
Jei turite klausimų, kviečiame kreiptis:
info@atranka360.lt, arba tel. 8 630 33360.