Atranka360 Blogas

Atranka360 BlogasIeškantiems darboDarbdaviamsSkaitomiausi
Atranka360 blogas

Dalijimosi ekonomika pasiekė ir darbinius santykius

Viktorija GvozdaitėParengė Viktorija Gvozdaitė17.12.2018
Dalijimosi ekonomika pasiekė ir darbinius santykius

Informacijos šaltinis Delfi: https://bit.ly/2C8IX8S

Nors dalijimosi ekonomika pasaulyje jau įgavo pagreitį, Lietuvoje vystosi ne taip sparčiai, bet tendencija matoma iš vis daugiau ateinančių ar besikuriančių verslų, veikiančių dalijimosi principu. Kuriasi tarpininkavimo platformos, kur specialistai skelbia apie savo teikiamas paslaugas ir įkainius, potencialūs klientai siunčia užklausas ir taip sudaromi projektiniai susitarimai. Pastebime ir didėjantį poreikį laikinų darbuotojų paslaugoms – tai vienas požymių, patvirtinančių, kad ir mes neišvengiamai sekame pasaulines tendencijas.

Kada įmonėms prireikia laikino įdarbinimo paslaugų?

Visų pirma – pokyčių laikotarpiu, kai pvz. keičiama įmonės strategija, struktūra, laikinai išėjus darbuotojui, pasikeitus įmonės prioritetams, siekiant įgyvendinti pokyčius, atnaujinti procesus ar paleisti naujus projektus. Tuomet labai patogu, kad pokyčiams pasibaigus ir įmonei pasiekus stabilumą, su laikinais darbuotojais atsisveikinama arba jie blokuojami kitose įmonės pozicijose.

Kita dažna situacija, kai reikia žemiausios grandies darbuotojų. Tokiose pozicijose didesnė darbuotojų rotacija vyksta natūraliai, todėl darbinti pagal darbo sutartį tampa neefektyvu, patogiau pasinaudoti laikino įdarbinimo paslaugomis.

Dar vienas modelis, kurį daugiau taiko tarptautinės įmonės, kai laikino įdarbinimo paslauga veikia tokiu principu, kad įmonės formuoja kertinę vadovų komandą, o visi kiti žmonės yra samdomi projektams kaip kontraktiniai, arba kitaip tariant, įdarbinami laikinai. Tai įmonei suteikia daugiau lankstumo.

Žinoma, yra ir kita medalio pusė. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kaip laikinų darbuotojų samdymas yra labai efektyvus sprendimas. Visgi nepamirškime, kad esame žmonės, socialios būtybės, daug mūsų kasdienio darbo sėkmės priklauso nuo to, kokie mūsų santykiai su komanda, kiek yra tarpusavio pasitikėjimo, susidirbimo. Mums labai svarbu priklausyti, būti dalimi didesnio už save darinio. Tai suteikia daugiau psichologinio saugumo, komforto, didina įsitraukimą, tuo pačiu ir motyvaciją. O daugiausiai vertės verslui sukuria motyvuoti darbuotojai. Taigi, nors dalijimosi darbuotojais tendencija po truputį ryškėja, kol kas mūsų rinkoje vis dar labiausiai vertinama ir siekiama kaip tik pritraukti ir išlaikyti talentus, kurie būtų lojalūs įmonei. Todėl didžioji dauguma mūsų įdarbinimo agentūros Atranka360 klientų vienais iš pagrindinių reikalavimų būsimiems darbuotojams išsako motyvaciją ir lojalumą, kurie užtikrintų ilgą ir gražų kliento ir būsimo darbuotojo bendradarbiavimą.

Didėjantis poreikis laikino įdarbinimo paslaugoms yra neišvengiamybė dėl naujos kartos darbo ypatumų, industrinės revoliucijos, didesnio įmonių lankstumo poreikio, siekiant likti konkurencingais. Visgi dar praeis ne vieni metai, kol persitvarkys ne tik įmonių struktūros, bet ir žmonių sociokultūrinis mentalitetas.

Patiko ką užrašėme? Pasidalink!

Viktorija GvozdaitėĮžvalgomis dalinasi Viktorija Gvozdaitė

Turite klausimų susijusių su darbuotojų pritraukimu ir atranka? Planuojate naujo kolegos paiešką? Esate tinkamoje vietoje!

Sekite Atranka360 socialinėje erdvėje!