Atranka360 Blogas

Atranka360 BlogasIeškantiems darboDarbdaviamsSkaitomiausi
Atranka360 blogas

Kaip po pertraukos sugrįžti į darbo rinką? Praktiniai patarimai

Domantė TrotėParengė Domantė Trotė27.08.2019
Kaip po pertraukos sugrįžti į darbo rinką? Praktiniai patarimai

Yra daug priežasčių, kodėl žmonės pasitraukia iš darbo rinkos. Tai gali būti vaiko priežiūros atostogos, nekvalifikuotas darbas užsienyje, arba tiesiog „užsisėdėjimas“ vienoje darbovietėje 10 metų. Kiekvienu atveju grįžimas į darbo rinką gali būti labai skirtingas ir turintis savo iššūkių, kuriuos ir aptarsime šiame straipsnyje. 

Jei grįžtate į darbo rinką po vaiko priežiūros atostogų

Nors ir vyrauja nuomonė, kad moterims po vaiko priežiūros atostogų, sunku įsivažiuoti į darbus bei derinti motinystę su profesinėmis atsakomybėmis ir pan., pastebime, kad ši auditorija išsiskiria didele energija bei rodoma motyvacija.  Visgi, nors ir spinduliuojama noru dirbti, dėl atotrūkio nuo darbo rinkos jaučiamas nepasitikėjimas savimi, todėl dažnai moterys save nuvertina ir iškelia per mažus lūkesčius darbdaviui.

Ką daryti, kad darbdavys neabejotų Jūsų kompetencijomis?

Per vaiko priežiūros atostogas yra atitrūkstama nuo darbų, pamirštami tam tikri įgūdžiai, nėra atnaujinamos profesinės žinios – tai darbdavio baimės, kurios kursto abejones svarstant po vaiko priežiūros atostogų grįžusias kandidates. Kad darbdavys patikėtų Jūsų motyvacija ir turimomis kompetencijomis, turite tinkamai pasiruošti darbo paieškoms ar grįžimui į darbą. Todėl bent minimaliai atnaujinkite profesines žinias, pasidomėkite, kokie pokyčiai įvyko per tą laiką Jūsų srityje. Yra daug specialisčių, kurios nepamiršta savo srities ir būdamos vaiko priežiūros atostogose, nuolat domisi naujovėmis, pasikeitimais, technologijomis ir t.t. Tokioms kandidatėms darbdavio baimes išsklaidyti yra žymiai paprasčiau. Bet jei buvote visiškai atitrūkusi nuo savo srities – pats metas pradėti ruoštis.

Nuo ko pradėti darbo paiešką? 

Pirmiausia, atsinaujinkite savo gyvenimo aprašymą skelbimų portalų duomenų bazėse, LinkedIn profilyje. Informuokite, jog esate atviri darbo pasiūlymams bei pasiruošę grįžti į darbo rinką. Rekomenduojame išsiųsti savo gyvenimo aprašymą atrankų kompanijoms, kurios apima platų darbo pasiūlymų bei sričių spektrą. Savo CV siųskite kartu su trumpu motyvaciniu laišku / prisistatymu apie tai, kokia yra Jūsų situacija šiuo metu, kokio darbo ieškote ir kokia Jūsų motyvacija. Svarbiausia - nebijokite eiti į pokalbius, net jeigu kviečiasi dėl konkrečios pozicijos, kuri galbūt Jums ir neatrodo pati tinkamiausia. Dažnai atrankų kompanija kviečiasi pasikalbėti dėl ateities pozicijų, todėl į tokius pokalbius verta nueiti vien dėl to, kad įgytumėte pasitikėjimo atrankų metu, susipažintumėte su darbo pokalbio vedimo stiliais, klausimais. Jei paskutiniame pokalbyje dalyvavote daugiau nei prieš dvejus metus, žinokite, kad atrankos - labai pasikeitusios, tad būtų vertinga atnaujinti žinias. Darbo pokalbyje, pasidalinkite savo mintimis apie tai, kas Jus neramina, nes atvirumas šioje vietoje padės tiksliau susiderinti abiejų pusių lūkesčius.

Jei grįžtate į darbo rinką po nekvalifikuoto darbo užsienyje

Kita dažnai pasitaikanti situacija - kada kandidatas buvo išvykęs į užsienį dirbti nekvalifikuoto darbo, bet grįžo ir nori pratęsti savo karjerą, kurią buvo prieš tai pradėjęs. Patirtis ir profesinės žinios, kurias turėjo kandidatas, niekur nedingo, galbūt reikėtų kažką prisiminti ar atnaujinti, tačiau anksčiau turėta patirtis bet kuriuo atveju yra vertinga. Norėdami grįžti į darbo rinką, parašykite savo gyvenimo aprašyme, kad buvote išvykęs ir dirbote darbą ne pagal specialybę. Galbūt naujų profesinių žinių ir neįgavote, pasižiūrėkite į šią patirtį per asmenybės tobulėjimo prizmę, ką išmokote, ką patyrėte ar pamatėte. Darbas užsienyje praplečia akiratį, padeda ne tik pažinti save, bet ir tobulėti kaip asmenybei, atrasti daugiau motyvacijos, gebėti greičiau prisitaikyti ir adaptuotis, būti lankstesniam. Tad ieškantis darbo neslėpkite, o drąsiai papasakokite darbdaviui apie savo darbo patirtį įgytą užsienyje.     

Jei grįžtate į darbo rinką po daug metų praleistų vienoje darbovietėje

Esate kandidatas, kuris paskutinius 10 ir daugiau metų dirbote toje pačioje vietoje? Pirmiausia, pats turite pasiruošti gyvenimo permainoms! Juk per tokį ilgą laiko tarpą savo pozicijoje ir įmonėje pažinote visus kolegas, o jie - Jus, ir svarbiausia - žinojote viską iki smulkmenų, todėl dalis darbų buvo daroma, automatiškai ir dvigubai greičiau. Turite suprasti, kad teks išeiti iš komforto zonos ir ten, kur jau buvote ekspertas, gali tekti pradėti viską iš pradžių: techninių dalykų, vidinių procesų, kultūros ir t.t.  

Iš tiesų darbdavį įtikinti savo pasiruošimu ir motyvacija pokyčiams gali būti žymiai lengviau nei pačiam jiems pasiruošti psichologiškai. Tačiau jei kyla mintis, kad nematote savęs dabartinėje darbovietėje iki gyvenimo galo, pokyčiams pasiryžti reikia kuo skubiau. Kuo toliau, tuo bus  sunkiau imtis pokyčių, o ir tapsite mažiau patrauklus kitiems darbdaviams. Kaip sakoma, jei nėra priežasčių pasilikti – tai puiki priežastis išeiti.  

Jeigu norėtumėte geriau susivokti situacijoje, įgauti pasitikėjimo, pasiruošti karjeros pokyčiams bei susipažinti su darbo rinka, Jums gali padėti profesionalios karjeros konsultacijos. Turint tokį poreikį kviečiame susisiekite su Atranka360 - padėsime išsiaiškinti, nuo ko pradėti darbo paieškas, kur kandidatuoti ir kaip tinkamai pasiruošti darbo pokalbiui.

Kviečiame kreiptis el. paštu info@atranka360.lt  arba tel. +370 630 33360.

Domantė Trotė

Atranka360 personalo atrankų ir karjeros projektų vadovė

Daugiau apie mus: www.atranka360.lt 

 

 

Patiko ką užrašėme? Pasidalink!

LinkedInDomantė TrotėĮžvalgomis dalinasi Domantė Trotė

Atranka360 padeda išgryninti karjeros kryptį bei suteikia nuoseklias įžvalgas, kurios unikalios tik Jums

Sekite Atranka360 socialinėje erdvėje!