Atranka360 Blogas

Atranka360 BlogasIeškantiems darboDarbdaviamsSkaitomiausi
Atranka360 blogas

III dalis: Koks turi būti CV, kad būtumėte pastebėtas?

Gintė ŽilinskienėParengė Gintė Žilinskienė04.12.2019
III dalis: Koks turi būti CV, kad būtumėte pastebėtas?

Tęsiame "CV kūrimas“ straipsnių ciklą ir pristatome III-ąją dalį!

Kad Jūsų CV liktų darbdavio pastebėtas, tarp kitų šimtų CV - tikrai nemenkas iššūkis! Tačiau turite jį priimti, jei norite dirbti pas savo svajonių darbdavį ir gauti poziciją, kurios trokštate. Tad nuo ko pradėti norint susikurti profesionalų ir pastebimą CV?

 

SVARBIAUSIA - įsigilinkite į darbo skelbimą ir ATSAKYKITE SAU į žemiau esančius klausimus:

 

  • Ar mano darbinė patirtis atitinka išvardintus skelbime reikalavimus? Vargu ar galėsite dirbti finansų direktoriumi ir vadovauti padaliniui, jei pavyzdžiui tik 3 metus dirbate apskaitininku. Tačiau, jei 5 metus dirbote vyr. buhalteriu ir pavaduodavote Finansų direktorių bei atlikdavote papildomas funkcijas, o tuo pačiu esate neformalus grupės lyderis, kuris geba organizuoti ir daryti įtaką, tuomet tikrai verta kandidatuoti ir išrašyti argumentus, kodėl manote, jog ši pozicija tinka būtent Jums.
  • Ar perskaičius mano CV susidaro įspūdis, jog darbinė patirtis ir visa pateikta informacija atitinka ir yra tai, ko darbdavys ieško šiai akimirkai? Darbdavys turi pasąmoningai atpažinti, pamatyti Jūsų CV raktinius žodžius, kuriais buvo parašytas darbo pasiūlymas. Turi atsikartoti tie patys dalykai, kurie yra išvardyti skelbime. Čia nekalbama apie informacijos iškraipymą. Jokiu būdu! Patarimas – adaptuokite šiek tiek CV kiekvienam darbo skelbimui, tiesiog pabrėžkite tas patirtis, kompetencijas, kurios reikalingos konkrečiam pasiūlymui.
  • Ar tikslingai aprašiau savo darbinę patirtį? Ar atsispindi reikšmingos darbinės patirtys, įmonių pavadinimai, kuriose dirbote bei atliekamų darbų funkcijos, apimtys, krūviai? Kita vertus, nerašykite darbų, kuriuos dirbote studijų metais ir kurie nesusiję su esamu darbu į kurį kandidatuojate.
  • Ar darbdavys įžvelgs mano požiūrį į darbą, kokybę? Parašykite apie pasiektus tikslus. Neužmirškite paminėti, jei kelis metus iš eilės buvote išrinktas geriausiu pardavėju, parašykite, kokius pasiūlymus teikėte, kokius papildomus darbus darėte, kokios iniciatyvos ėmėtės, kaip kolegų buvote vertinamas?
  • Ar nuosekliai aprašiau savo augimą konkrečioje įmonėje? Ar įmonėje paaugau, įgijau aukštesnę poziciją, įgijau daugiau atsakomybių? Būtinai parodykite, koks karjeros kelias buvo konkrečioje įmonėje. Jei pradėjote nuo administratoriaus ir po kažkurio laiko tapote administracijos vadovu – būtinai įrašykite šią informaciją.
  • Ar darbdavys skaitantis CV supras, kokią vertę galiu sukurti dirbant jo įmonėje? Būtinai paminėkite su kokios apimties apyvartomis dirbote. Ar prisidėjote prie įmonės augimo, ar Jums dirbant padidėjo komanda, užaugo apyvarta? Ypač svarbu tokią informaciją parašyti vadovams. O jei tiesiogiai nebuvote pelno nešėjai įmonėje, kaip Jūsų pozicija sukūrė pridėtinę vertę, kaip pats prie to prisidėjote asmeniškai. Gal kažką optimizavote, suefektyvinote, patobulinote, sukūrėte?
  • Ar esu įrašęs asmenų kontaktus, kuriems būtų galima paskambinti?  Labai svarbu, jog rekomenduojamų asmenų sąrašas būtų iš skirtingų darboviečių.
  • Ar galima įžvelgti Jūsų stiprią motyvaciją šiam darbui? Labai svarbu, jog  atsiskleistų Jūsų asmeniškas susidomėjimas įmone, pozicija. Parašykite, kodėl norite dirbti būtent toje įmonėje, siūlomoje darbinėje pozicijoje. Gal jau seniai svajojote apie darbą UAB “Svajonių darbas”? Tai taip ir parašykite! Puiku, kai pagal pateiktus reikalavimus skelbime, motyvaciniame prisistatyme sureaguojate ir į svarbiausius reikalavimus atliepiate savo patirtimi. Tai rodo didesnį Jūsų įsitraukimą ir pastangas nei parašytas ilgas šabloninis motyvacinis laiškas. Pavyzdžiui, jei reikalingas vairuotojo pažymėjimas galima parašyti - “6 metai nepertraukiamos patirties“, reikalingos puikios anglų kalbos žinios – „kasdien vartojau kalbėdamas įmonėje X „ reikalinga patirtis eksporte - „išplėčiau rinką 3-jose naujuose regionuose” ir pan.

 

Tikimės, kad šie patarimai padės Jums susikurti pastebimą ir profesionalų CV. Jei norite objektyvios, nešališkos nuomonės bei kritiško žvilgsnio iš šono CV kūrimo klausimais – drąsiai susisiekite: info@atranka360.lt

Daugiau apie CV konsultacijas sužinokite: www.atranka360.lt 

Patiko ką užrašėme? Pasidalink!

LinkedInGintė ŽilinskienėĮžvalgomis dalinasi Gintė Žilinskienė

Atranka360 padeda išgryninti karjeros kryptį bei suteikia nuoseklias įžvalgas, kurios unikalios tik Jums

Sekite Atranka360 socialinėje erdvėje!