Atranka360 Blogas

Atranka360 BlogasIeškantiems darboDarbdaviamsSkaitomiausi
Atranka360 blogas

Labai nerimtai apie rimtus dalykus: įmonių kultūrų palyginimas su vaikinų tipais

Julija StankevičiūtėParengė Julija Stankevičiūtė09.08.2022
Labai nerimtai apie rimtus dalykus: įmonių kultūrų palyginimas su vaikinų tipais

Labai nerimtai apie rimtus dalykus. Labiausiai tinka merginoms, tačiau įdomiai susiskaitys ir vaikinams. :) 

Pristatant savo įmonės kultūrą ir jos veiklą mūsų Klientai pamini, jog “mes – tokia specifinė įmonė esame”. Tikrai taip – kiekviena įmonė lyg atskiras organinis vienetas su savo genofondu. Pabandžiau pažaisti ir prilyginti įmonės kultūrą su tam tikro tipažo vaikinu.

Kuomet žiūri į savo įmonės kultūrą, kokį „vaikiną“ matai?

  • Start‘upinė įmonė – lyg tas vaikinas su odine striuke ir madinga tatuiruote, kuris nedarydavo namų darbų ir atėjęs į kontrolinius gaudavo gerus balus nieko nekalęs ir visą vakarą prieš tai žaidęs PS5. Jis nuolat rizikuoja, eksperimentuoja, nepaiso taisyklių ir tikrai nebus Tau visapusiškai dėmesingas ir rūpestingas, bet mielai pavaišins gėrimais, snacks‘ais, šviežiais vaisiais ir nusives į gym‘ą. Ateitis su juo neapibrėžta, kelia stresiuką, bet jo temperamentas ir charizma sukelia adrenalino pliūpsnį ir norą padraugauti bent metus ar du. Su juo būnant niekad neaišku, ar jis taps antruoju Musku, ar bankrutuos, ar ... kas žino, ką jis dar gali iškrėsti? 

 

  • Tipiška valstybinė įstaiga – kaip tas vaikinas, kuris sėdėjo pirmajame suole ir buvo visų mokytojų numylėtinis – paklusnusis pedantas pirmūnas, šaunuolis. Visi namų darbai visada paruošti ir + perskaitytos kito trimestro knygos, kitaip tariant, mokyklos, tėvų ir senelių pavyzdinis mokinys/sūnus/anūkas, bet neapibrėžtumo sąlygomis būtinai pabūgs, išsigąs, sutriks, pasimes ir kartos iš knygų iškaltas tezes. Viską darys stabiliai ir nuosekliai pagal taisykles. Su tokiu vaikinu daug romatikos ir siurprizų nebus, bet visada jausies saugi, užtikrinta ir į priekį suplanuotomis atostogomis Šventojoje.

  • Didelės verslo korporacijos – lyg tas aukštas vaikinas, kuris lėtai braukia pirštais per gražiai vešlius plaukus ir šypsosi tau baltais, nupoliruotais dantimis. Su tokiu negėda ateiti į giminės suvažiavimus ir pristatyti kritiškajai tetai Angelei. Mokykloje jis buvo krepšinio komandos kapitonas – disciplinuotas, prisiimantis atsakomybę, klausantis trenerio, norintis pakilti į aukštesnę lygą. Toks vaikinas pabudus ryte bus šalia. Paprastai būna lojalus, bet nesitikėki iš jo jaukios romantikos -  jam labiau norėsis vakarienės dėl gražaus kadro Instagram‘ui. O šiaip jis ilgai priiminės sprendimą, jei norėsi keisti atostogų ar pietavimo vietą, nes ekspromtas – ne jo stichija. 

 

  • Tradicinė lietuviško kapitalo įmonė  – tarytum paprastas, taupus ir nepasikėlęs vaikinas iš provincijos, nieko įmantraus ir išskirtinio, bet turintis konservatyvių ir sustabarėjusių nuostatų – turi jam ir gaminti, ir tvarkytis, ir vaikus sužiūrėti, ir būtų gerai, kad automobiliui tepalus ir ratus pakeistum, žodžiu - norės multitaskintojos visame kame. Tikėtina, kad nei komplimentais apžarstys, nei „myliu" sakys, bet atėjus Kalėdoms gali padovanoti karšto vyno rinkinį ar panetone ir tą padarys su didžiuliu pasididžiavimu savimi. 

Juokas juokais, tačiau kaip ir vyrą, taip ir įmonę, kurioje dirbsite, rinkitės atsakingai. Darbas, aišku, ne vedybos, bet laiko kartu teks praleisti daug. Tad prieš ištariant lemtingą „TAIP“ būsimai darbovietei – pagalvoki dukart, o gal ir daugiau. ;) 

Patiko ką užrašėme? Pasidalink!

LinkedInJulija StankevičiūtėĮžvalgomis dalinasi Julija Stankevičiūtė

Turite klausimų susijusių su darbuotojų pritraukimu ir atranka? Planuojate naujo kolegos paiešką? Esate tinkamoje vietoje!

Sekite Atranka360 socialinėje erdvėje!