Atranka360 Blogas

Atranka360 BlogasIeškantiems darboDarbdaviamsSkaitomiausi
Atranka360 blogas

Mitai, kuriais apipintas atrankų specialistų darbas

Dovilė PaulauskienėParengė Dovilė Paulauskienė12.03.2024
Mitai, kuriais apipintas atrankų specialistų darbas

Kokiais mitais apipintas atrankų specialistų darbas?  

Girdėjome daugybę realybės neatitinkančių faktų:

  1. Įdarbina tik savus. 
  2. TIK gaišina kandidatų laiką.
  3. Nieko nedaro, rezultato – nėra, nes kandidatas DAR neįdarbintas. 
  4. Įsidarbinti per atrankų kompaniją kandidatui – kainuoja.
  5. Neprileidžia prie įmonės, nors esu geriausias kandidatas. 

Apie tai, kaip yra iš tikrųjų, komentuoja Atranka360 karjeros projektų ir personalo atrankų vadovė Dovilė Paulauskienė.
 

  1. Įdarbina tik savus

Dažniausiai pavyksta įdarbinti tuos kandidatus, kuriuos turime galimybę pažinti, nes tada žinai, ar kandidatas tikrai atitinka ieškomos pozicijos reikalavimus, ar jis tinka kultūriškai - charakteris, vertybės ir pan. Nepamirškite, kad galutinį sprendimą priima užsakovas t.y. įmonės vadovas/padalinio vadovas. 

Mūsų darbas megzti pažintis su savo srities profesionalais. Visiškai nepažįstami žmonės (kandidatai) mums tampa savais, su kuriais palaikome ryšius daug metų. Tas bendravimas būna abipusis: tiek iš mūsų - pasiūlant atvirą darbo poziciją, tiek iš kandidato, kuris informuoja, kad yra atviras pokyčiui.

Tad nereikia stengtis apeiti atrankos įmonių. Geriau stenkitės „tapti savu“: tai yra kurkite ryšius ir juos saugokite :)

 

  1. TIK gaišina kandidatų laiką 

Pokalbis su atrankų specialistu nėra laiko švaistymas, jis naudingas visada: jei pirminiame etape kandidatas išsiaiškina, jog šis darbo pasiūlymas ne jam, jis visada gali patikslinti savo lūkesčius ir užmegzti ilgalaikį ryšį su atrankų specialistu. Net jei galutiniame etape kandidatui nepasiūlytas darbas, pažintis su atrankų įmonės specialistu gali virsti naujomis perspektyvomis, kurios gali lemti sėkmę kitur. Dirbame su skirtingais klientais, kartais matome, jog kandidatas puikiai tinka kitai įmonei ar pozicijai. 

 

  1. Nieko nedaro, rezultato – nėra, nes kandidatas DAR neįdarbintas

„Nieko nedaro“ labai didelis mitas. Dalis mūsų darbo „Darbuotojų paieška/ headhunt‘imas– visiškai nematomas ir niekada negarantuojantis 100% rezultato. Gali 5 dienas po 10 val. ieškoti reikiamų kompetencijų žmogaus ir savaitės pabaigoje likti su 100 "NE" atsakymų.

Projektuose, kurie sulaukia gausybės kandidatų, turime atsakingai vertinti, testuoti ir atrinkti tinkamiausius kandidatus. Ši dalis taip pat sudėtinga, kadangi procese dalyvauja trys, o kartais ir daugiau šalių, tad ir rezultatas gali būti susijęs su pačių darbdavių simpatijos ir antipatijos prieskoniais. 

Atviri ir priimantys kitų nuomonę vadovai - gauna naudą, nes atrankų specialistas mato plačiau ir gali duoti patarimų, kodėl nėra kandidatų, kas vyksta rinkoje arba atvirkščiai - pasiūlyti labai gerą potencialų darbuotoją, nors jo CV visai neblizga. 

 

  1. Įsidarbinti per atrankų kompaniją kandidatui kainuoja

Jeigu tam tikros personalo atrankų kompanijos ima mokestį, tai yra nelegalu. Pagal LT įstatymus, mokestį už paslaugą galima imti tik iš darbdavio.

 

  1. Neprileidžia prie įmonės, nors tikrai labai tinku tai pozicijai

Labai dažnas mitas, bet mūsų klientas – darbdavys, kuris užsako mūsų paslaugą, todėl ir mūsų pateikiami kandidatai turi visiškai atitikti darbdavio išsakytus lūkesčius. Nepraėję atrankos kandidatai pyksta, jog nepraleidžiame, bet reikia suprasti, kad atrankos specialistui darbdavys labai aiškiai išsako, ko tikisi ir kokie reikalavimai keliami kandidatui, tad mes žinome niuansus bei subtilybes, apie kurias net negalime užsiminti ir paaiškinti, kodėl kandidatas netinka šiai pozicijai.  Pavyzdžiui, „prakišti“ kandidatą, kuris tik LABAI nori, bet visai neturi tokios patirties – greičiausiai nepavyks, jei darbdavys griežtai reikalauja darbo patirties.

 

Patiko ką užrašėme? Pasidalink!

LinkedInDovilė PaulauskienėĮžvalgomis dalinasi Dovilė Paulauskienė

Turite klausimų susijusių su darbuotojų pritraukimu ir atranka? Planuojate naujo kolegos paiešką? Esate tinkamoje vietoje!

Sekite Atranka360 socialinėje erdvėje!